Klemens

Klemens

Ürün Özelikleri

Klemens, elektrik devrelerinde kullanılan bir ara bağlantı elemanı olup birbirinden bağımsız olan kabloları bir bütün haline getirmek için kullanılır. Bu iletken kabloların kalınlığına göre farklı büyüklükte seçim yapılmalıdır. İnce kesitli iletkenler daha iyi elektriksel temas sağlanması açısından, kalın kesitli iletkenler sarılarak eklenmesi zor olduğundan klemenslerle bağlanırlar.

  • Birleştirilecek kablonun kalınlığıyla doğru orantılı klemens kullanılmalıdır.
  • Klemenslerin yalıtkan kısımları kullanılacak yere göre plastikten, porselenden, metalden veya bakalitten yapılmaktadır. İletken iç kısımları ise pirinçten veya nikelden yapılmaktadır.
  • Aynı veya farklı kesitteki iletkenler klemens kullanılarak eklendiğinde, iletkenler arasında daha sıkı bir bağlantı sağlanır.
  • Klemensle ekleme yapılırken iletkenlerin klemens boyuna göre yeterli miktarda açılmasına ve uygun büyüklükte klemens kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • İnce iletkenlerin dayanımını arttırmak için birkaç kez katlanmalı ve klemens vidasının tam altına gelmesi sağlanmalıdır.
  • Klemensin sıkıştırma vidaları yeterince sıkıştırıldıktan sonra, klemens dışına taşan açık uçlar varsa kesilerek kaldırılmalıdır.
  • İçi iletken dışı yalıtkan olan klemenslerin çok sayıda çeşidi bulunmaktadır.

Hakkımızda

MİKRO STAR Bilgisayar ve Elektronik Kontrol Sistemleri SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
1997 yılında kurulmuştur. Firmamız plastik enjeksiyon, metal enjeksiyon ve plastik şişirme makinelerinin revizyon çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Lider makine üreticilerimize otomasyon kontrol sistemi hizmeti vermekteyiz. Sektörümüzde, ülkemizin tek yerli donanım ve yazılımlardan oluşan kontrol sistemlerini üretmekteyiz.

Merkez Ofis Bilgileri

İkitelli OSB Mahallesi Sefaköy Sanayi Sitesi 10.Blok No:2-4 PK:34490
Başakşehir – İstanbul
Telefon: (212) 278-8878
Telefon: (212) 281-1080
E-Mail: info@mikrostar.com

Ar-Ge Ofis Bilgileri

İkitelli OSB Mahallesi YTÜ TEKNOPARK Ofis:105, PK:34490
Başakşehir -İstanbul
Telefon: (212) 549-6066
E-Mail: info@mikrostar.com

> Kişisel Verilerin Korunması Kanunu