SSR

SSR

Ürün Özelikleri

Solid State Relay, tamamen elektronik parçalardan oluşmuş bir anahtarlama mekanizmasıdır. SSR’de hiçbir hareketli mekanik parça yoktur. Klasik röle ve kontaktörle aynı işi yapar. Güç ve kontrol devrelerinin anahtarlanmasında kullanılır. 1-2 amper gibi küçük akımlardan 1000-2000 amper gibi büyük akımlara kadar anahtarlama yapar. Ayrıca monofaze veya trifaze çeşitleri de mevcuttur.

Bir SSR’de, elektrik rölesi veya kontaktörün bobinine enerji verilerek, kontaklarının açık konumdan kapalı konuma gelmesi gibi bir uygulama vardır. Kontaktör ve rölelerden farkı, bobin yerine elektronik bir devre elemanının olması, güç kontakları yerine de elektronik devre elemanlarının olmasıdır. SSR’ler elektromekanik rölelere  kıyasla daha hızlı bir alternatif olmaktadır. Çünkü anahtarlama zamanı, bir LED’in açılıp kapanma süresine bağlıdır ve bu süre yaklaşık olarak 1 ms ile 0.5 ms arasındadır. Yapısının getirdiği özellikler nedeni ile diğer anahtarlama cihazları olan röle ve kontaktöre göre üstün özelliklere sahiptir.

Bu özellikler:

  • Anahtarlama hızları diğer alternatiflerine göre çok yüksektir.
  • Ömürleri uzun, hatta sınırsızdır.
  • Zorlu ortamlarda kullanılabilir.
  • Küçük değerlerdeki kontrol sinyalleri ile büyük güçler kontrol edilebilir.
  • Elektromanyetik gürültü oluşturmaz.
  • SSR’lerin kontak dirençleri çok daha yüksektir.

Hakkımızda

MİKRO STAR Bilgisayar ve Elektronik Kontrol Sistemleri SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
1997 yılında kurulmuştur. Firmamız plastik enjeksiyon, metal enjeksiyon ve plastik şişirme makinelerinin revizyon çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Lider makine üreticilerimize otomasyon kontrol sistemi hizmeti vermekteyiz. Sektörümüzde, ülkemizin tek yerli donanım ve yazılımlardan oluşan kontrol sistemlerini üretmekteyiz.

Merkez Ofis Bilgileri

İkitelli OSB Mahallesi Sefaköy Sanayi Sitesi 10.Blok No:2-4 PK:34490
Başakşehir – İstanbul
Telefon: (212) 278-8878
Telefon: (212) 281-1080
E-Mail: info@mikrostar.com

Ar-Ge Ofis Bilgileri

İkitelli OSB Mahallesi YTÜ TEKNOPARK Ofis:105, PK:34490
Başakşehir -İstanbul
Telefon: (212) 549-6066
E-Mail: info@mikrostar.com

> Kişisel Verilerin Korunması Kanunu